IMIS

Publicaties | Instituten | Personen | Datasets | Projecten | Kaarten
[ meld een fout in dit record ] Print deze pagina

Inschatting golfwerking op IGG langsheen Beneden-Zeeschelde (met BUP)

Identifier financieringsorganisatie: WL 24_077 (Other contract id)
Hoofdfinancieringscodes: 5699 - Andere Vl. openb., semi-priv. en parareg. instell. niet elders vermeld
Periode: September 2024 tot September 2025
Status: Gestart

Thesaurustermen Intergetijdengebieden; Kust- en estuariene hydraulica
Geografische term: België, Beneden Zeeschelde [Marine Regions]
 Instituten 

Instituten (3)  Top 

Abstract

Door DVW en Haven van Antwerpen wordt de vraag gesteld om een beter inzicht te krijgen in de effecten van de waterbus en binnenvaartschepen op intergetijdengebied. In 22_091 werd aangetoond dat duidelijk erosie van IGG waar te nemen is na introductie van de waterbus. Bedoeling van dit project is om de hydrodynamische belasting te kwantificeren op verschillende zones, het effect van scheepskarakteristieken op deze belasting (snelheid, afstand)  en mogelijks ook enkele suggesties van oplossing (trager varen, ander scheepstype) na te gaan.

Dit project houdt in:

1) verkennende meetcampagne najaar '24

2) uitgebreide meetcampagne voorjaar '25
 

3) analyse van de metingen 

Bedoeling van de verkennende meetcampagne is om na te gaan wat de beste instellingen zijn om te meten, welke toestellen kunnen ingezet worden om snelheden nabij de bodem op te meten en welke parameters in de analyse afgeleid dienen te worden.
 

Bedoeling van de uitgebreide meetcampagne is om de belasting op verschillende zones tegelijk in kaart te brengen. Hierbij zal de selectie samen met INBO/DVW/HvA gemaakt worden. Hierbij wordt gemikt op 4 - 5 meetraaien langsheen de BeZ (traject waterbus).


Alle informatie in het Integrated Marine Information System (IMIS) valt onder het VLIZ Privacy beleid Top | Instituten